Świąteczna Moskwa

Święta to czas, kiedy ulice Moskwy zmieniają się. Jeśli jesteś teraz daleko w Polsce, postaramy się opowiedzieć o najładniejszych noworocznych miejscach stolicy Rosji.
Noworoczna podróż
W sumie w mieście otwarto 27 miejsc festiwalowych, z których każde ma swój własny styl. Na przykład Plac Rewolucji jest udekorowany w duchu kupieckich Świąt Bożego Narodzenia, tematem przewodnim dekoracji na Placu Twerskim jest świąteczny bal maskowy, a na Nowym Arbacie - skandynawski Nowy Rok.

Dorośli mogą odwiedzić elegancko udekorowane pawilony handlowe, dla dzieci przygotowano duże karuzele, a w niektórych miejscach dostępne są bezpłatne lodowiska.

W ramach festiwalu na ulicy Kuzniecki Most otwarto już tradycyjną wystawę designerskich drzewek noworocznych. W tym roku 15 choinek udekorowali moskiewscy projektanci, młodzi artyści, w szczególności należy wymienić piosenkarza Jegora Creeda oraz prezenterkę Allę Micheevą.
Świetlne tunele, łuki i nie tylko
Kilka lat temu Moskwa zaczęła dekorować ulice i place w centrum miasta gigantycznymi łukami świetlnymi, tunelami i kolorowymi choinkami. Ciekawą cechą łuków jest to, że opierają się one na fasadach i elementach projektowych dużych moskiewskich teatrów: Bolszoj i Mały, Moskiewskiego Teatru Artystycznego Czechowa, Rosyjskiego Akademickiego Teatru Młodzieży i Teatru Ermitaż. Łącznie w mieście pojawiło się 8 łuków teatralnych.

Ciekawy tunel świetlny pojawił się na Placu Nowym. Składa się z 3 części, ciągnących się wzdłuż szerokiego chodnika pomiędzy stacjami metra Łubianka i Kitaj-Gorod. Tunel wykonany w stylu teatralnym: przypomina podłużne foyer teatralne ze skomplikowaną geometrią sufitów, masywnymi złotymi żyrandolami i kolumnami po bokach.
Zostań naszym partnerem
Opowiemy wszystkim o życiu kulturalnym Twojej organizacji
Nazwa organizacji
Imię i Nazwisko
E-mail
Telefon
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.
OK