Coca-Cola zatrudnia w Polsce niemal 2 tys. pracowników w trzech zakładach produkujących: Radzyminie, Staniątkach i Tyliczu. Stały rozwój produkcji i dystrybucji firmy zapewnia sieć partnerów, a roczny wkład w polską gospodarkę to ponad 3,6 mld złotych - kwota rok do roku jest coraz wyższa. W roku 2021 spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży eksportowej o wartości ponad 172 mln złotych. W 2022 roku napoje Coca-Cola HBC Polska sp. z.o.o., pojawiły się na rosyjskich półkach, a ich eksport na rynek rosyjski stale rośnie.
W 2023 roku przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą Timofiejew zadeklarował import najmniejszej partii napojów z Polski czyli 768 sztuk
Napoje również można znaleźć na półkach sieci supermarketów m.in. Semya (pol. Rodzina) oraz Viktoria (pol. Zwycięstwo).
Stałe dostawy napojów z Polski w 2023 roku deklarują m.in. spółki z regionu królewieckiego oraz Moskwy takie jak: Jugprodukt, firma Arsenij, Piwoindustria, Aziano, Rubikon, Witakom, Metaca, Madan Msk Prodakts oraz Interagro.
Cena hurtowa puszki 330 ml wynosi 58 rubli rosyjskich (2,76 złotych), a dla klienta detalicznego to wydatek o wartości 89 rubli (4,24 złotych). W restauracjach by cieszyć się napojem z Polski należy zapłacić 200 rubli (9,5 złotych).
Rok po decyzji amerykańskiej The Coca-Cola Company o zawieszeniu działalności w Rosji, jej napoje wciąż znajdują się w czołówce zakupów rosyjskich konsumentów. Importowana Coca-Cola stanowi około 14% ogólnej sprzedaży. Oryginalna Coca-Cola nadal ma znaczący udział w rynku rosyjskim, mimo że jej sprzedaż w sztukach, w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku spadła z roku na rok o 78%, a cena wzrosła średnio o 68%. Rosjanie mają możliwość spróbowania znanego trunku z Polski, Iranu, Niemiec, Azerbejdżanu, Danii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Gruzji.
W Rosji The Coca-Cola Company posiada dziesięć zakładów, w tym funkcjonującą fabrykę soków, marki „Rich” i „Dobry”, którą kupiła w 2005 roku. W 2020 roku przedsiębiorstwo zatrudniało ponad 7000 pracowników.